JAKÉ TO TAM JE?

 

 

Pakoštane je obec v úžině mezi Vranským jezerem a mořem, 8 km od Biogradu na moru, nedaleko od jadranské dálnice. Severozápadním směrem se 35 km od Pakoštane nachází město Zadar, na jihovýchodní stranu 40 km je město Šibenik. Městečko leží mezi dvěma vodami. Sladkým jezerem a slaným mořem. A přesto život zdejších obyvatel nikdy neurčovaly vody, ale země a zemědělství.
Pakoštane se nachází mezi známými národními parky severní Dalmácie. Proto je vhodnou volbou pro zájemce o návštěvu

 

 

národních parků Kornati, Krka, Paklenica, Severní Velebit i Plitvická jezera. Za návštěvu určitě stojí také Zadar a Šibeník.
Tento kraj je na malém kousku země protkán mnoha rozmanitostmi a obklopen národními parky, přírodními rezervacemi a chráněnými přírodními oblastmi a je tak předurčen pro turistiku.
Přímo v městečko je několik pláží, nechybí pláž písková, která je rájem pro zejména děti. V moři před městečkem jsou tři ostrůvky. Ostrůvek sv. Justina s kostelíkem. Veliki Školj poznáte podle kříže a Babuljaš je

 

 

dosažitelný i pro průměrného plavce. Místní jim říkají: Víra, Naděje a Láska.
Pro milovníky rybaření je určitě velkým lákadlem sladkovodní Vranské jezero s množstvím ryb. Jezero je i cílem cyklistů, kteří si užijí nově vybudované stezky s naučnými tabulemi okolo celého jezera (cca 40 km). Více vám určitě prozradí dvě

videa nebo fotogalerie.

         

 

VIDEO

            

FOTOGALERIE


KADYO 2013